Filozofia marki – czym kierujemy się w naszej pracy?

Bottica to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnych konsumentów. Stawiamy na naturalność, harmonię i składniki pozyskiwane ze sprawdzonych oraz certyfikowanych upraw. Dlatego od początku naszej działalności trzymamy się kilku prostych zasad. Uprawa winorośli to nasza pasja. Do każdego krzewu podchodzimy z miłością i największą dbałością. Dlatego zarówno w produkcji naszego wina, jak i naszych kosmetyków kierujemy się przede wszystkim troską o naturę, chcemy działać z nią w harmonii. By było to możliwe od momentu założenia marki, wiedzieliśmy, że nie możemy iść na żadne kompromisy. Stworzyliśmy za to kilka prostych zasad, którymi do dzisiaj kierujemy się na każdym etapie produkcji – korzystamy z naturalnych i niemal wyłącznie wegańskich składników; nie stosujemy sztucznych nawozów w rodzinnej winnicy, gdzie pozyskujemy część aktywnych substancji do naszych kosmetyków i stawiamy na zrównoważoną produkcję.
Filozofia marki – czym kierujemy się w naszej pracy?

Tworząc markę, kluczową wartością było dla nas również poczucie wspólnoty i rodzina. Dlatego nasze produkty tworzymy z myślą o bliskich – mężach, żonach, córkach i synach, a także rodzeństwie czy przyjaciołach. W ten sposób mamy nadzieję zaprosić do świata Bottici wszystkich – niezależnie od wieku, płci czy potrzeb skóry. Również z tego względu równie istotne były i nadal są dla nas kwestie ekologiczne. By osiągnąć zrównoważony rozwój, stosujemy między innymi upcycling odpadów powstałych w czasie produkcji wina. Wciąż poszukujemy nowych surowców, które moglibyśmy pozyskać w podobny sposób, by móc zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Angażujemy się także w działania proekologiczne, inwestujemy w lokalne inicjatywy i wspieramy instytucje, które mają na celu dobro i przyszłość naszej planety. W polityce środowiskowej stawiamy na segregację odpadów, wykorzystujemy jedynie sprawdzone składniki oraz wdrażamy ekologiczne procesy technologiczne. Lubimy naszą pracę i chcemy się nią bawić jak najdłużej. Stąd raczej sami sobie wytyczamy ścieżki i cele na przyszłość, niż podążamy za panującymi trendami.

Co istotne Bottica nie powstałaby, gdyby nie wsparcie bliskich oraz wszystkich, którzy uwierzyli w naszą założycielkę, Magdę Różniak. Dzięki temu mamy świadomość, jak ważne jest zachęcenie młodych kobiet do rozwoju swoich pasji oraz karier zawodowych. Nic więc dziwnego, że Magda chce teraz dzielić się swoim doświadczeniem z innymi oraz przekonać kobiety, że warto inwestować w siebie, realizować swoje marzenia i nie poddawać się na żadnym etapie tej wyjątkowej drogi. Dlatego chętnie wspomagamy kampanie społeczne i fundacje, które wspierają kobiety oraz ich rozwój zawodowy.

Nieustannie się rozwijamy i poszukujemy najlepszych oraz najskuteczniejszych rozwiązań. W tej pracy pomagają nam ludzie – nasi bliscy i klienci, bez których nigdy nie pojawilibyśmy się na rynku. Dlatego od samego początku staramy się być jak najbliżej ludzi. Rozmawiamy, dyskutujemy, słuchamy. I wyciągamy wnioski z każdej uwagi i każdego komentarza. To pozwala nam się uczyć, ewoluować i działać w zgodzie z naszą filozofią.