Bottica logo

Filozofią marki Bottica jest działanie
w harmonii z naturą. Bazą dla naszych kosmetyków są superaktywne składniki,
które pozyskujemy z uprawianych
z miłością winorośli.

Magdalena Różniak

Dziedzictwo ziemi

Na początku była ziemia. W przeszłości opiekowały się nią Maria i Marianna Bnińskie, które zasadziły tu drzewa egzotyczne – pigwy, brzoskwinie, orzechy – choć w tamtym czasie w Polsce nie były one powszechnie uprawiane. Niewiele z nich dotrwało do naszych czasów, a jednak dziedzictwo tej ziemi i niezwykła historia kobiet z nią związanych pozwoliły snuć plany realizacji naszego skrytego marzenia.

Pierwsze sadzonki pojawiły się we mgle w październiku 2012 roku i zwiastowały narodziny pięknej, rodzinnej pasji

Extra image Extra image

Winnica

Przez lata starannie pielęgnowaliśmy winorośle
i bacznie obserwowaliśmy ich rozwój. Osobiście dokonywaliśmy pierwszych przywiązywań
i przycinań krzewów.

W pracy w winnicy towarzyszyła nam cała rodzina. Zależało nam, by bliscy mogli dzielić z nami pasję i cieszyć się owocami tej ziemi.

Po dwóch latach w 2014 roku nastąpił długo oczekiwany moment — pierwsze wspólne winobranie.

Wciąż dążymy jednak do perfekcji i pragniemy się rozwijać. Dlatego postanowiliśmy zgłębić dodatkową wiedzę podczas studiów kierunkowych w Warszawie. W ciągu dwóch lat poznaliśmy nie tylko sekrety uprawy winorośli, ale również jego historię i kulturę z nią i winem związaną. 

Podczas studiów zakiełkowała w nas jeszcze jedna myśl: zaczęliśmy snuć plany o kosmetykach prosto z winnicy. Chcieliśmy, by zawierały one w sobie to, co w gronach unikatowe i najlepsze. Inspiracją byli nasi bliscy i ich bardzo różne potrzeby.

Nowy rozdział

Dzięki naszemu centrum rozwojowo-badawczemu, które w 2020 roku otworzyliśmy nieopodal winnicy, mogliśmy na początku samodzielnie zbadać grona. Szukaliśmy najskuteczniejszego sposobu na ekstrahowanie z owoców najbardziej wartościowych składników, które mogłyby następnie zostać wykorzystane w naszych kosmetykach.

Eliksir młodości z naszych upraw

Od początku fascynował nas resweratrol, który ze względu na swoje intensywne działanie przeciwstarzeniowe zwany jest również eliksirem młodości.

By zrozumieć jak najskuteczniej pozyskać resweratrol z własnych winogron, zwróciliśmy się o radę do naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego. Wspólnie opatentowaliśmy wyjątkową metodę pozyskiwania surowca najwyższej jakości.

Kiełkujące marzenia

Marka kosmetyków Bottica powstała z pasji do wina i ziemi oraz miłości do naszych bliskich. Pierwsze produkty testowaliśmy wspólnie. Zależało nam, by wszystkie były przemyślane, skuteczne
i odznaczały się najwyższą jakością. W produkcji korzystamy tylko z naturalnych i wegańskich surowców, które pozyskujemy z naszych winorośli oraz certyfikowanych upraw.

Wierzymy, że kropla naszych kosmetyków daje poczucie bliskości z naturą, a także jest zaproszeniem do czerpania
z życia tego, co najlepsze.

Extra image Extra image