Dlaczego "Bottica"?

Dlaczego "Bottica"?

Dlaczego "Bottica"?


Zaczęło się od winorośli i miłości do natury. Najpierw powstała rodzinna winnica, gdzie produkowane są wyjątkowe wina ze starannie wyselekcjonowanych gron. Lata doświadczeń i pracy zrodziły z czasem pomysł na coś więcej – by podzielić się tym, co najlepsze w winorośli. Tak zrodziły się niezwykłe kosmetyki, które pozwolą skórze zachować młodzieńczy wygląd i naturalny blask.

Jednym z pierwszych produktów Bottici było serum instant-active do twarzy i dekoltu o działaniu przeciwstarzeniowym. Od początku wiedzieliśmy, że głównym składnikiem kosmetyku musi być jeden z najsilniejszych antyoksydantów – resweratrol, który pozyskujemy z krzewów winorośli rosnących w rodzinnej winnicy. Później przyszedł czas na odżywczo-liftingujący krem na dzień daybooster, serum pod oczy i delikatną esencję micelarną oczyszczającą twarz. Tak powstała wyjątkowa marka premium, którą nasza założycielka – Magda Różniak – stworzyła z myślą o kobietach, którym chciała przekazać w swoich produktach chwilę relaksu i odprężenia. Jednocześnie Magda marzyła o marce kosmetyków, które całkowicie spełnią najwyższe oczekiwania: produkty nie tylko proste w użyciu i wielofunkcyjne, ale jednocześnie zapewniające natychmiastowe efekty.

Jednak zanim marzenie Magdy mogło się spełnić, potrzebna była jeszcze nazwa, która oddałaby wszystko, co w marce najważniejsze – umiłowanie naturalności, piękna, wina oraz radości z życia. Szukając inspiracji, sięgaliśmy do naszych rodzinnych doświadczeń, skojarzeń i historii uprawy winorośli. Tak wpadliśmy na połączenie włoskiego słowa botti i angielskiego bottle. Pierwsze oznacza beczki, w których wino przez lata leżakuje, aż osiągnie pełnie smaku, koloru oraz aromatów. Drugie – skojarzyliśmy z butelkami, w których zamykamy nasze wyjątkowe i niepowtarzalne wina. Oba wyrazy złączone w jedno zbliżają nas do tego, z czym produkcja wina kojarzy nam się od dawna – pięknem, historią, smakiem i cierpliwością. Bez żadnych z tych elementów nie byłoby naszej marki. Nie byłoby nazwy Bottica (wymawiaj botika).

Eleganckie zaproszenie do świata natury


W każdym naszym produkcie znajduje się kropla wina – kropla naszej pasji i miłości do winorośli. To nasze szczególne zaproszenie do częstowania się i dzielenia tym, co najlepsze. Do bycia otwartym, naturalnym i do czerpania z życia garściami. Świeżością oraz lekkością naszych kosmetyków chcemy pobudzić zmysły, a także wyobraźnię. Z kolei krótkimi składami i najwyższą jakością składników mamy nadzieję udowodnić, że prostota nie musi oznaczać nudy czy rezygnacji z luksusu.

Bottica to także prawdziwe baumé. To słowo jest dla nas doskonałym nawiązaniem do korzeni marki, a także przez swoje brzmienie staje się niczym delikatny balsam, który otula nasze ciała. Ten francuski wyraz, choć pochodzi od skali Baumégo wykorzystywanej do mierzenia gęstości moszczu w winie, w swoim archaicznym znaczeniu wskazuje również na coś aromatycznego, na coś o intensywnej i charakterystycznej woni. Baumé zatem budzi nasze zmysły zapachem winem, przywodzi na myśl dawne historie, wzbudza z jednej strony nostalgię, a z drugiej – spokój. To wszystko chcemy w kropli naszych kosmetyków podarować tym, którzy są gotowi na odkrycie całego bogactwa ukrytego w winorośli.